Informace

Svátek:

Dnes je 21.října 2020 a je Středa - svátek má Brigita a zítra Sabina

RSS kanál:

rss

Počítadlo:

Online návštěvníků: 1
Dnes jste můj 2 návštěvník a celkem jste můj 27856 návštěvník

Vtip:

V ZOO krici deti : My se chceme vozit na oslikovi, my se chceme vozit ... Manzelka to uz nevydrzi, a rika manzelovi : Ernest, vem uz ty deti na ramena, at od nich je pokoj!
Hlavní menu

Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 a prohlížeč Firefox

Radek Teichmann - Hebert 2003-2008
ICQ : 319603502


2006:Obsah i formu jsem trochu upravil a pro toho, komu tyto fotky přinesou alespoň trochu nostalgické vzpomínky, to určitě nebude vadit. Sem už přibývat nic nebude, jen mě bylo líto, že akce ktré jsem měl na starém webu už nikde nebyly, takže jsem je sem okopíroval, aby alespoň někde byly, když i Kája zrušil svůj web se skauty a Papaverem. Omlouvám se za pomalé načítání stránky, ale je to zdůvodu umístění všech fotek a textu jen na jednu stránku. Odstranil jsem také kliknutí na obrázek a jeho zvětšení. Na velké fotky už na webu nemám místo.

Tady budu uvádět akce, který probíhali nebo budou probíhat jak v našem oddíle(2.oddíl Skautů Náchod) tak i mimo něj.Je fakt těžký sem vybrat nějaký fotky(Kája mi dá určitě za pravdu), protože máme z jedny akce třeba sto fotek.Budu se snažit vybrat pro vás ty nejlepší.

Skautské akce:

Akce mimo skaut:

Akce Papaveru:Výprava do Adršpachu - 26.-27.8.2002

V neděli večer se u mě stavil Shaman a že zejtra prej pojedeme do Adršpachu.A protože sem neměl zrovna do čeho píchnout tak sem řek že jo.A jak to nakonec všechno dopadlo?

Teplice(foto Já) Tak takhle sme vystoupili v Teplicích na zastávce.České dráhy opět nezklamaly a vlak měl krásné půlhodinové zpoždění.
Cesta na Lokomotivu(foto Já) A vyrážíme do kopců.Respektive na Lokomotivu.To sme, ale ještě nevěděli, že nám tenhle kopec dá takovou fušku.
Lokomotiva(foto Já) A tohle je krásná vyhlídka z Lokomotivy.Proč se jí ale říka Lokomotiva sme se nedozvěděli.Prý podle toho že se jí podobá skála na níž je vyhlídka.Nebo mám bujnou fantazii?.
Shaman ve skalách(foto Já) Pak sme se zase vrhli do skal a Shaman nás táhnul cestou necestou.
Čáp se blíží(foto Já) I přes všechny potíže se blížíme k našemu dnešnímu cíli.
Sestup pod Čáp(foto Já) Pomalu, ale jistě sestupujeme do údolí pod Čápem.Kdy už tam budem!?
A výstup na Čáp(foto Já) Konečný výstup na Čápa."Shamane vyndej ten cepín a mačky!"
A sme tady.Výhled z čápa(foto Já) Krásný výhled z Čápa.Chytli sme fakt skvělý počasí.
My na čápovi(foto foťák) Vrcholová fotka.Naštěstí sem to stihnul doběhnou od foťáku k Shamanoj.(z leva Sirka, Já, Shaman).
Vynález Sirky(foto Já) Sirka se svým vynálezem.Nevěřící Shaman si sice dělá buřt sám, ale já sem ho svěřil do spárů Sirky.Nakonec vše dobře dopadlo a i já sem si na svém buřtu mohl pochutnat.
Západ slunce(foto Já) Krásný západ slunce.Škode jen, že byl opar.
Spáči(foto Já) Sirka se Shamanem ještě spí u ohně.Spalo se celkem dobře akorát měsíc svítil jak halogen a všichni tři sme nemohli usnout.Hold smůla.
Snídaně(foto Já) A potom se snídalo.Moje dehtová polívka byla skvělá.
Hrad Skály(foto Já) Skvělý výhled z hradu Skály.Musel mít fakt skvělou strategickou polohu.Naproti je vidět Čáp kde jsme strávili noc.
Zmije(foto Já) Cestou do Dědova nám pod nohy vlezla mála zmije.A pak že tady ty potvory nejsou.
Dědov(foto Já) No a naše konečná v Dědově.Tady nás České dráhy nezklamaly vůbec.Vlak s hodinovým zpožděním sme nezažil snad nikdo.

I když chyběl zase Kája tak se akce vydařila.Na tenhle rok plánujeme ještě jednu větší výpravu někam dál.Ale jak to ještě bude tak to ví jen děda mráz.Tak zas příště.Heb

NahoruJánské lázně - 22.8.2002

Maruška mě pozvala za sebou do Jánských lázní, kde byla na brigádě a tak a sem si řek, že by Kája moh jet se mnou(abych na ni nebyl sám).Kdyžbychom ale věděli co všechno nás čeká tak bysme si to asi hodně rozmysleli.Když sme dorazili do Jánek tak sme s Kájou chvilku hledali kde a co.Nakonec si nás MAruška vyzvedla u kolonády.Po obědě(byly borůvkový knedlíky)sme vyrazili na procházku a šli sme podél potoka(někteří i v potoce).Zpátky sem se ještě stavil ochutnat pivko v místní hospůdce a pak už hurá domů.Maruška nás totiž přesvědčila abychom jeli s ní vlakem(Kája rozhodnul že ano) a tak sme jeli.Jenže.... .Začla taková průtrž mračen, že nikdo z nás takovou nepamatuje a proto sme na vlak dorazili úplně promočení.Naštěstí hned jak sme vkročili na perón pršet přestalo. Vlak samozřejmě nejel, protože se naboural do auta a tak sme museli jet busem.Na přestup sme měli minutu my s Kájou neměli ani jízdenky koupený(Maruška jezdí zadarmo).Kája to odbyl tím, že to nechává na mě, že to stihnu. Stihnul sem to.A tak sme v pořádku dorazili do Malých Svatoňovic.Dostalo se nám hezkého přivítaní od tatínka Marušky, kterého sme přesvědčili, že nad digitální foťák není a že ho musí okamžitě mít a chtěli sme vyrazit domů. Když v tom nás dohnala bouřka, která cestou nabrala sil a nad Svatoňovicema se vybouřila.Blesky se míhaly, kroupy padaly a kdyby nebylo tatínka Marušky tak bychom to nepřežili, protože on nás obětavě odvezl na nádraži. A tak znavení, zmoklí sme dorazili domů.A jak říkám já:S Maruškou to vždycky stojí za to.No a fotky?Tak se podívejte:

U knedlíků(foto Já) Maruška nám nabídla skvělý borůvkový knedlíky.A byly opravdu vynikající.
Bublinky(foto Maruška) "Bublinky".Voda očima Marušky.
Potok(foto Já) Potok podél, kterého sme stoupali nahoru.
Opička(foto Já) Naše opička Maruška.
Vodopád(foto Já) Krásný "vodopád" na potůčku tekoucím do Jánek.
Zelený Kája(foto Já) Zelený Kája.Kája ze sebe dělá šasky.Nebo ze sebe nechává dělat šašky?
To mám ale hezký ruce(foto Já) "To mám ale hezký ruce, tak kde si mám ty žíly přeříznout?"Maruška při vykládání z ruky.
Póza(foto Maruška) Já s Kájou pózujeme pro Marušku.Dělá z nás úplný ....
Já a pivko(foto Kája) Kontroluju teplotu a kvalitu pivka v místní hospůdce.
Tatínek Marušky(foto Já) To je techniky.Tatínek Marušky se kochá digitálníma fotkama na mým notebooku.Vzal sem ho kvůli Marušce aby se mohla podívat na fotky z tábora, kde nám vařila.
Slunečnice(foto Maruška) Krásná slunečnice na Maruščině zahrádce.Ta holka ale má talent na fotky!Tatínek chtěl zkontrolovat focení s makrem.
Neznámá květina(foto Kája) A další kontrolní "makrová" fotka.Ale co to je za kytku???
Perníková chaloupka(foto Kája) Perníková chaloupka.Tohle je Maruščin domeček.Ten je ale krásně obrostlý co?
Růžička(foto Kája) Krásná růže v sadu kvetla...

To je vše.Kajoj sem řek, že až budu mit zas nápad jet za Maruškou tak ať mi zrovna jednu dá.Ale jinak to bylo celkem v pohodě.Že Kájo? Heb

NahoruAkce Médi Bédi - 30.-31.8.2002

Méďa Béďa svolal všechny už o táboře a akce se opravdu uskutečnila.Přijeli i Méďovi kamarádi(mimochodem mezi nimi i akademický malíř, který nám prý vymaluje Kelbu)a s sebou přivezli i pivko, které se okamžitě přemístilo do sklípku.Poté sjel Sirka pro kuřátko a my roveři začali pěkně otáčet nad ohněm.Kuřátka byly moc dobrá.Pak už sme jen zpívali a zpívali a vyprávěli.Vašek pak dokonce usnul na zemi. Ráno sme se probudili(teda jen já a Shaman)a viděli Vaška makat u hráze našeho rybníčka.Takže sme mu šly pomoct a uhrabali náš nový vršek.No a fotky.Tak tady je máte:

Jdu s pivem(foto Kosik) Jako vždycky sme s Kosikem byly na místě naivně jako první.Vašek s Méďou nám totiž slíbili, že přijdou už kolem čtvrté.No a předtím sme vyrazili na Ostrovy zase na pivko, abychom zahnali žízeň.
Pijem pivko(foto foťák) Kosikovi to pivko zachutnalo a tak sme si dali ještě jedno na chuť a do druhé nohyImage.
Spoušť před Kelbou(foto Já) Když sme se vrátili musel sem vyfotit jakou spoušť teď máme před Kelbou.Doufám, že to takhle nezůstane dlouho.
Naplněný sklípek(foto Já) No a asi po hodince či dvou čekání(mezitím přišel Shaman se Sirkou)přijel konečně Méďa a přivezl zásoby, které putovaly do sklípku.
Vše připraveno(foto Já) Mezitím co Sirka jel nakupovat sem rozdělal náš už toliko zaběhnutý gril a připravil si basovku.
Opilci Sirka a Kosik:)(foto Já) No a tady už si Kosik se Sirkou zavdávají z Méďových zásob.
Basista Sirka(foto Já) A Sirka si zkouší trochu zabasovat.
Vašek s Méďou(foto Já) A pak už přišel taky Vašek a začal nás všechny bavit svými vtípky.
Hrajeme(foto Sirka) My s Shamanem sme si zase pěkně zahráli.
Točící se kuřátka(foto Já) A kuřátka se pěkně točej.Kosik u nich dost dlouho slintal a pořád nás přesvědčoval, že sou hotový.
Basista Vašek(foto Já) Pak si zkusil zabasovat Vašek.No na co všechno nehraje!
Porcuju kuřata(foto Sirka) A tak sme poslechli Kosika a nechali se přemluvit, že maso už je.A je pravda, že bylo a jaký.My se pořád zlepšujeme v grilování.Já svým zavíráčkem porcuju.
Bavič Vašek(foto Sirka) No a takhle ná Vašek všechny bavil....
Ležící, Spící Vašek(foto Já) ....a najednou nějako vytuhnul.
Umělecká fotka:)(foto Já) Tady sem se pokusil napodobit Marušku v umělecké tvorbě.Jak se mi to podařilo musíte určit sami.
Pohodlíčko(foto Já) Sirka při přerovnávání molitanů v Kelbě.No někde se vyspat musíme.
Makající Vašek(foto Já) Takhle sme ráno našli Vaška makat.
Táborový kruh(foto Já) Táborový kruh po úklidu.
Kuchyňka(foto Já) Kuchyň připravená na zimu.
Kosik vylézající ze sklípku(foto Já) Kosik ještě naposled kontroluje zásoby ve sklípku a už musíme domů.

Méďova akce se podařila.Doufám, že i pro příště bude míň slibovat a víc plnit.Heb

NahoruTábor Kelba 2002 - 2-19.8.2002

Kája správně nazval tenhle tábor - "Tábor Ponorka 2002".Ani ne pro to, že bysme bydleli v ponorce, ale spíš protože všem z nás roverů dost tekly nervy a taky atmosféra nebyla ta nejlepší.Přece jenom se však tábor pozvedl nad všechny zatím konané.Konečně totiž byl jakýs takýs program a proto i činnost.A i když s některými skauty byla těžká práce hodně se toho udělalo a podařilo.A jelikož Kája na svých stránkách popsal tábor velice výstižně a tímto vás na něj odkazuji tak se vám pokusím nabídnout obrázek tábora očima naší kuchařky a to Marušky.Jak už asi víte(či nevíte)Maruška umí skvěle fotit a tak vám nabízím tyto fotky(doufám, že se nebude zlobit , když je zveřejním, ale dostatečným důkazem toho, že ne už bylo to, že mi je půjčila).Nebudu k nim ani moc uvádět komentář, protože si myslím, že mluví sami za sebe. Omluvte prosím zhoršenou kvalitu.Fotky jsou skenované a ja je ještě upravoval aby na některých vůbec bylo něco vidět.A ze nimi se nacházejí fotky, které dodal Shaman, Kája a Kosik a tím jim mockrát děkuji:

Pepa zasekává sekyru práce(foto Maruška) Skauti dělají pec(foto Maruška) Mates troubí(foto Maruška)
Sirka a Pepa se flákají ve stanu(foto Maruška) Všichni při ranním nástupu(foto Maruška) Blíží se bouřka(foto Maruška)
Stále se blíží bouřka(foto Maruška) Maruška má zajímavé nápady(foto Maruška) Naši tři mohykáni(foto Maruška)
My u Kelby(foto Maruška) Walter při přípravě těsta na chleba(foto Maruška) Já s Kájou hraju(foto Maruška)
Mohykán Walter(foto Maruška) Vašek.Co dodat(foto Maruška) Já peru Marušce mikinu(foto Maruška)
Vůdce Kája:)(foto Maruška) Pája(foto Maruška) Vůdcové Kája a Kosik:)(foto Maruška)
Pája a Fíďa(foto Maruška)

Fotky Shamana:

Mešita(foto Shaman) Tak tohle je roverský stan pojmenovaný Vaškem jako "mešita".Igelit je tam kvůli tomu, že nebyla impregnovaná.Problém byl v tom, že když byl hic tak se tam nedalo dejchat.Ale všechno má své problémy.
Kuchaři Mates a Maruška(foto Shaman) Mates s Maruškou mažou rohlíky.Ale co na ně mažou to už si nepamatuju.Ale byla to určitě dobrota.
Já meju(foto Shaman) Tak to sem já.Meju hrance po batikování.Byla to dřina to mi věřte.
Kymbl nebo kybl?(foto Shaman) Vzorný skautík Kymbl.Odkud je tahle přezdívka?Ptáte se zbytečně.Nic nevím a jestli ano tak nic nepovím.
Trojstan(foto Shaman) Fíďa a Michael v jejich trojstanu.Ty tam maj ale pořádek co?
Vůdce Vašek(foto Shaman) Vašek po použití antistresu(skvělý můj vynález - o táboře velice používaný).
Snídaně(foto Shaman) "Tak jakejpak hrníček si vezmu tentokrát?"Kosik při vybírání snídaně.
Já Hebert(foto Shaman) Vracím se z ranního nástupu.
Maruška(foto Shaman) Velitelka Maruška při rozdávání úkolůImage.
Skautíci(foto Shaman) Nastoupení skautíci.
Vedení(foto Shaman) Nastoupené vedení.V popředí Vašek.
Celý tábor(foto foťák) A tohle je nastoupený celý tábor.Fotka se opravdu povedla, i když to trvalo velice dlouho než sme se dokázali shodnout co a jak.
My u mešity(foto Maruška) My roveři u svého království.
Tábor(foto Shaman) Krásná širokoúhlá fotka všech stanů.Foceno od Kelby.

Fotky Káji:

Boj s Pepou(foto Já) Kája v boji s Pepou.Já bojoval taky, ale Pepa stále vyhrával.
Přestavba(foto Já) Mates s Kubou při přestavbě kamen.
Hra(foto Kája) Hra v Kelbě v jednom z těch dní kdy nám nepřálo počasí.
Dort(foto Já) Takovejhle krásnej dort nám udělala Maruška.Druhou polovinu dostal Kuba ke svejm patnáctinám.
Holki(foto Kája) A tohle jsou "holki" ze spřáteleného 2.oddílu.Museli si odpracovat noční přepad.
Vašek(foto Kája) Vašek dostal od Pavla-Hráška batikované triko.Škoda jen, že nebylo zelený:o).
Vlčata(foto Kája) Shaman při předávání cen vlčatům u táboráku.Ceny byly lákavé-nože.
Koupel(foto Kája) Začalo pršet a Vašek dostal nápad, ža bysme se mohli vysprchovat pod okapem Kelby.Já do toho teda nešel, ale skautům se to líbilo.
Vaření(foto Kája) Skauti při plnění odborky táborníka vaří oběd.
Výlet(foto Kája) Šli jsme obhlédnout jiné tábořiště u bungru nad Hronovem.Na mě s Vaškem to sice velkej dojem neudělalo, ale bylo krásně a hezky sme se prošli.
Kelba kino(foto Kája) Tak takhle vypadá Kelba kino s Dolby Prologic:o).Dívali jsem se na western.Byl to supr zážitek.Jako letní kino.
Střelec Maruška(foto Kája) Střelec Robin Hood-Maruška.
Tábor(foto Kája) Pohled na tábor z Kájovi trucovny.
Stavba(foto Kája) Jedinečná fotka ze stavby naší Mešity.
Batika(foto Kája) Tak takhle se sušilo po batikování.Není to krása jak se nám to hezky povedlo?
Letadlo(foto Kája) Jednoho dne nám málem ulítla Mešita.Ale my sme ji nenechali.

Fotky Kosika:

Kuchyně(foto Kosik) Tohle je skoro první fotka z tábora.Kája s Vaškem mejou nádobí z kuchyně.
Odpočinek(foto Kosik) Pohled do našeho příbytku při poledním odpočinku.
Oběd(foto Kosik) Při obědě v hangáru.
Táborák(foto Kosik) Slavnostní táborák na počest nové vlajky.
Vlajky(foto Kosik) Skauti nesoucí starou vlajku, která se spálila a vlčata nesoucí vlajku novou.
Zapalování hranice(foto Kosik) Vašek s Palečkem zapalující slavnostní hranici.
Nástup(foto Kosik) A nakonec se vztyčovala nová vlajka při celotáborovém nástupu.
Hrajeme(foto Kosik) My, roveři, při hraní.Maruška osvětluje.
Grupenfoto(foto Kosik) Nepovedená fotka grupenfota.
Mešita(foto Maruška) My u našeho skvostu - Mešity.
Já rýsuju(foto Kosik) Potřeboval sem udělat terč.A Vašek mi udělal kružítko.Ten je ale šikovnej,co?
Vesnička1(foto Kosik) Mini indiánská vesnice by Indiáni.
Vesnička2(foto Kosik) Mini zatopená vesnička by cowboys.
Snídaně(foto Kosik) Maruška při výdeji snídaně.

Tyto fotky z tábora od Marušky, Shamana, Kosika a Káji vám musí stačit.Doufám, že se vám fotky líbily, prtože já osobně si myslím, že mají opravdu talent.Heb

NahoruŽranice - 28.-29.8.2002

Tak tahle akce se zase jednou podařila.Po celotýdenním domlouvání, smskování a dohadování sme se konečně domluvili.My to znamená já, Kosik, Shaman, Míša a ještě jedna Míša, Maruška, Kuba a konečně Pepa z depa.Bohužel bez Káji. Ten dezertoval a jel na tábor neznámo kam.A jak to všechno začlo?

Ivo a Honza u přístřešku(foto Maruška) Tak tohle je Ivo a Honza. Přišli se za náma podívat a taky nás trochu buzerovatImagePředtím sme ovšem ještě byli s Míšou nakupovat a co sme koupili?No to uvidíte dál.A u čeho to sedí?No to je náš narychlo postavený přístřešek proti dešti. Předpověď totiž hlásila kroupy a déšť takže sme byli připraveni na všechno.
Míša, Maruška a Shaman v brodu(foto já) No a jelikož sme neměli co na práci tak jsme vyrazili podívat se jaký maj na Ostrovech pivko.Cestou se ovšem muselo brodit. My sme to ale zvládli.
Míša, já a Shaman na pivku na ostrovech(foto Maruška) Pivko bylo skvělý.Dokonce došlo i na dvě kola.Maruška pak měla dost problémů dostat se zpátky do Bražce.
Já a Shaman pleteme rožeň(foto Maruška) Pak ale přišla zase práce.S Shamanem sme museli připravit rožeň na kuřata.Vypletli sme ho z drátu.Ten kterej mám speciálně na kuřata sem zapomněl u Káji.
Já a Míša vybalujeme dobrotu(foto Maruška) A už je to tady. Já s Míšou rozděláváme tu dobrotu. Vypadalo to skvěle. Koupili sme marinovaný kuřata. A byly úplně úžasný.
Hlad nás žene dopředu(foto Maruška) A už to dáváme na oheň.Už se to bude smažit.Kosik už měl hlad a tak sme museli opékání urychlit.Jo hold hlad je mrcha.
Všichni slintáme okolo(foto Maruška) Stehýnka už se rožní.To bude dobrota!
Kdypak už to bude?(foto Maruška) Míši při otáčení stehýnek.Já s Shamanem se držíme pravidla - Poctivého nepálí a mrcha se nedá(podle Marušky) a tak máme oba rukavice(ktéré jsou dokonce pracovní, ale hlavně sváteční).
Míši se olizují až za ušima(foto Maruška) Obě Míši nedokázali odolat.A tak si musely aspoň ty prsty olízat.
Petrolejka očima Marušky(foto Maruška) Opět krásná fotka od Marušky.Zase nám ukázala jak hezky umí fotit.Jen tak dál Maruško!
Opilec Kosik:)(foto Maruška) A už se masíčko servíruje.My starší pěkně s pivkem.Ale na stole se dala nalézt i zelenina a nepostradatelný chleba.
Vrcholný přípitek(foto Maruška) Následoval přípitek a pak už sme se do toho pustili.
Předtím(foto Maruška) Tak takhle to vypadalo předtím.....
Potom(foto Maruška) .....a takhle potom.Na tomhle si zase smlsne pes Míša.
Maruška(foto Neznámý) Zde je konečně zaznamenána i fotografka večera.
Pohodová atmosféra(foto Maruška) A pak už sme jenom seděli,zpívali a kecali.
Pepa z depa(foto Maruška) Pepa při neobvyklém opékání.Ale co to je a jestli mu to chutnalo se už nedozvíme.
Hrajeme(foto Maruška) Takhle sme s Shamanem hráli.
Ráno(foto Já) Po probuzení sme museli hnedka uklízet.Ale Kosik rozdělal Diska a to nikdy nejíš sám.

No a to je všechno.Všichni sme si to báječně užili a doufáme že se brzy to bude brzy opakovat(snad i s Kájou - ten nám tam chyběl).Heb

NahoruPapaver - 21.-22.9.2002

Konečně sme se dokázali všichni dohodnout a sejít se na další Papaver akci.Byli sme tady opravdu všichni.To znamená Hanka, Maruška, Věrka, přišla i Káťa, Jana, Kosik , Kája, Shaman, Já a Hrášek.Já zase jel nakupovat, koupil sem kuřata a další ingredience, pak přišli ostatní(my už tam s Kosikem makali)a pustili sme se dotoho:

Přichází Kája(foto Já) Tak takhle přichází Kája.Obložen věcmi unaven ale s radostí.Dneska přijel autobusem.Jinak vždy jezdí na kole.
Rožeň(foto Maruška) Jako vždy s Kosikem makáme.Teď zrovna připravujeme velkej rožeň na kuřata.
Příprava(foto Maruška) Přípravy kuřat sem se taky musel ujmout já.Ale pomáhal mě i Kosik s Maruškou.
Pod přístřeškem(foto Já) Potom jsme kecali pod přístřeškem a koukali na kuřata, jetli už budou.
Grupenfoto(foto foťák) A konečně grupenfoto.Konečně sme na něj s Kájou nezapomněli.Takže zleva Hanka, Věrka, Jana, Kosik, nad ním Já, pod ním Káťa.Vedle Kosika Maruška, nad ní Pavel.Vedle Marušky Kája a nad ním Shaman.
Hrajeme(foto Maruška) A jelikož se kuřata ne a ne udělat tak sme začali hrát.
Zpíváme(foto Maruška) Přidali se k nám, alespoň zpěvem i Pavel s Káťou.
Pívo(foto Kosik) Maruška pak dostala chuť na pívo a tak sem ji jedno přines a já si taky zavdal.
Kuřata(foto Shaman+Kája) A kuřátka se točí a točí.Teda točil s nima vlastně Kosik.
Oheň pohledem umělců(foto Kája+Shaman) Kája se Shamanem vypotili tuhle krásnou fotku.
Maruška krájí(foto Kosik) Maruška si počínala velice obratně, když rozdělovala kuřata.
Šroťák(foto Já) Na kostích si pochutnala zase Bára.To je pes Káti.
Před spaním(foto Já) Poté co všichni odešli sme si s Kájou ještě zahráli a pak kecali až do pozdních ranních hodin.
Ráno(foto Já) Když sem se ráno probudil tak to vypadalo takhle.
Tráva(foto Já) A takhle nám vyrostla travička na naší rovince.
Hráz(foto Já) Nová hráz postavená Vaškem.
Nádobíčko(foto Já) Moje a Kájovo nádobíčko.
Kronika(foto Já) Kosik zapisuje do kroniky.
Odjezd(foto Kája) Odjíždím obtěžkán věcmi.

To je vše.Po dlouhé době sme se zase sešli a bylo to skvělé.Teplotní rekord se trhnul(byly 2 stupně celsia).Poprvé za půl roku jsme zase topili a zábava taky byla. Co víc si přát?Heb

NahoruSvětlušky na Kelbě - 27.-29.9.2002

Náhodou, protože v ten den měla brigáda a Vašek měl svátek, jsem se dozvěděl, že na Kelbě jsou celý víkend světlušky z našeho "družebního" 2.oddílu světlušek v Náchodě.A tak jsem kontaktoval Káju a že se na ně půjdeme podívat a zjistit jak to chodí v jiných oddílech.To sme ale ještě nevěděli, co nás čeká, protože hra, kterou navrhla Hanka, byla nechvalně známá hra Na pravdu.Ani se nedokážete představit, jaké vtíravé a zrádné dotazy dokázaly světlušky vymyslet.Protože například otázka:"Co bys dělal, kdyby tvoje holka byla těhotná?", byste od osmiletého dítěte opravdu nečekali.Fotky zde:

Verčo, já chci eště!(foto Já) Verča rozdává večeři.Holky byli totiž celý den na výpravě na Dobrošov a tak byly pořádně hladové.
Večeře(foto Já) A už všechny jedí.Menu bylo:Gulášová polévka a špagety s kečupem.Tak na tohle my skauti zvyklí nejsme.
Kája?Nebo ne?(foto Já) Šílený Kája.
Špagety(foto Já) Světluškám asi chutnalo, protože se olizovali až za ušima a pusy měli celé červené.
Nádobí(foto Já) Na vedoucí zbyl jenom úklid.(Hanka a Verča mejou nádobí)
Kája dojíždí špagety(foto Já) My s Kájou sme dojídali zbytky.
Co to dělá Hanka?(foto Já) Hanka při přípravě hry "Na pravdu".A nebo se chce jen najíst?
Efko(foto Kája) Držím akord F.Samozřejmě ten blbě naučený.
Paci paci(foto Já) Paci paci pacičky.Hanka s Verčou si plácají na počest dobře zodpovězené otázky.
No tak odpověz!(foto Verča) Vrcholné soustředění při zodpovídání otázky.
Úsměv prosím!(foto Verča) Pózující světlušky.Asi nejlepší kamarádky.
Kam to koukám?(foto Verča) S Kájou sme zahráli jednu krásnou podzimní písničku.Ale zrovna těď koukám úplně doblba.
Dobrou noc(foto Já) Všichni si dávají dobrou noc.

Velice se nám líbilo jak Hanka s Verčou vedou světlušky a hlavně jak je mají pěkně vychované.Hra byla skvělá a všichni sme si to užili. Kája nakonec ještě přespal v jeho chatě.Ale na mě tam bylo moc zima.Heb

NahoruOslava narozenin "části" Papaveráků - 9.-10.11.2002

Snad nejvíce plánovaná a utajovaná(před Kájou)akce se nakonec vydařila přesně podle plánu.Kája byl nadšen a mě se to moc líbilo(nevím jak ostatním).Kájovi byla připravena past, v podobě nás schovaných v tmě Kelby.Jen co vešel do dveří, hozhodili jsme konfety a vykřikli "Všechno nejlepší".Kája byl po počátečním infarktu mile překvepen a zábava se pomalu rozjela.Oslavovali se ještě narozeniny Marušky, Hanky a Kosika:

Tak jak jen to otevřít?(foto Já) Kája byl při rozbalování dárků nervózní....
Zarámované grupenfoto(foto Já) .....ale nakonec se mu všechno.....
Ukulele(foto Já) ....podařilo.....
Šílený Kája(foto Já) ....rozbalit.Největší úspěch měli ovšem umělohmotné nástroje, na které se nakonec i hrálo.
Očekávání(foto Já) Celá tlupa pozorovala jak se Kája prohrabává k dárkům a Mr.Shaman vše zachycoval na kameru.
Kájův mazlíček(foto Já) Kájův idol z dětství.
To je všechno moje!(foto Já) To jsem všechno dostal!
Hrajeme(foto Věrka) Dokonce se dostalo i na hraní.
Co to se mnou bylo?(foto Věrka) Tohle sem ja bejt ani nemoh!
Trio(foto Věrka?) Trio.Manželé Roubíkovi a já.:o)
Klpka, jedem!(foto Věrka) Kája stále ve svátečním.Kamera jede.
To je ale dobrota(foto Věrka) Kája pomalu, ale jistě pojídá Maruščin dort(byl výborný jak po stránce chuťové tak vzhledové).
Tak kdo je horší já nebo Maruška(foto Věrka) Umělkyně Maruška....
Vrcholné soustředění(foto Věrka) ....při vrcholném soustředění při hře.
Hrůza!(foto Věrka) Já opravdu nejsem úplně blbej!:o)
Hanča cvičí(foto Věrka) Hanka zkouší i nové obzory.
Pavel(foto Věrka) Pavel zachycen v nečekaném okamžiku.

Fotky Marušky:

Vyzdobený stůl(foto Maruška) Čekáme na příchod Káji(foto Maruška) Kája přichází(aby ste si nemysleli-já nezívám ale řvu překvapení nebo tak něco)(foto Maruška)
Gratulace(foto Maruška) Rozlévám šampaňské(foto Maruška) Slavnostní přípitek(foto Maruška)
Rozsvěcení svíček na chlebíčcích(foto Maruška) Kája sfoukl jedním dechem(foto Maruška)

Moc se mi oslava líbila a doufám, že se líbila i ostatním. Pro mě je ovšem nejdůležitější, že se líbila Kájoj.Heb

NahoruSněžka ala Sirka

Sirka s Kymblem se vypravili jednoho brzkého rána na Sněžku.Je vidět, že někdo umí opravdu skvěle fotit.Fotky jsou skenované:

Image Image Image
Image Image

NahoruSetkání Papaveru - 13.-14.12.2002

Na poslední letošní Papaver se bohužel, pro mé velké zklamání, nemohla dostavit Maruška a Jana.A i když sme se celkem dobře pobavili a i když mi Maruška tvrdí, že i bez ní to jde, stejně je škoda, že tam nebyly a mě to mrzelo.Zde jsou fotky:

Pánský pokec(foto Já) Jako první jsme dorazili my čtyři a vytopili Kelbu z nepříjemných -10 stupňů na příjemných 20.
Kolektiv(foto Já) A tady už jsme všichni.
Hanka(foto Věrka) S Shamanem hrajeme nějakou složitou písničku(i Pavel vzdal) a Hanka to všechno řídí.
Shaman basákem(foto Věrka) Vyměňování nástrojů je u nás už rutina.
C(foto Věrka) Akord C v podání mistra Roubíka.
Věrko kampak jdeš?(foto Já) Věrka se vydává na procházku a obhllídku okolí.
Hm.....(foto Věrka) Manželé Roubíkovi v srdceryvném objetí:o) (omlouvám se:o))
Hráči(foto Věrka? Pavel?) Stále se usmívající Shaman a Kája.
Jedlík(foto Věrka) Shaman při zachytávání makové telky do úst:o) Už těď je vidět, že se mu to nepovede:o)
Odchod!(foto Já) Odcházíme z Kelby.
Kája go home!(foto Já) Kája obložen zavazadly.
Cesta z Bražce(foto Já) Odchod do tmy a honem domů!

Toto byla poslední akce Papaveru v letošním roce.Přeji všem krásně strávené svátky vánoční a šťastný nový rok!Heb

NahoruVánoční besídka - 21.12.2002

Každý rok se sejdeme a nadělíme si navzájem různé dárky, ale hlavně doboru pohodu.I letos jsme se tedy sešli i když v menším počtu než obvykle.O to víc bylo zábavy a pohody.Všichni jsem si zazpívali, zhodnotili minulý rok, nadělili si dárky a předvedli pár "scének".No však se můžete podívat sami:

zachumelená Kelba(foto Já) Tak takhle vypadá Kelba v zimě.Uvnitř bylo ale pěkně teploučko.
Walter(foto Já) Kdo to je?!?!Aha, to se jen Walter převlékl za gumáka.
Walter(foto Já) Vašek se skauty a s foťákem.
Skauti a Walter(foto Já) Další skupina skautů s Walterem.
Polednice(foto Já) Polednice v podání Matesa.Známý to výjev z Kytice.
Další výjev z Polednice(foto Já) Matka rdousí nezbedné dítě ve strachu z polednice.
Polednice(foto Já) Umrlé dítě s matkou v podání Kymbla a Kuby.
A naposled Polednice(foto Já) Polednice si jde pro dítě.
Kymbl(foto Shaman) Ten je pěknej co?Holky můžete volat na číslo.....
Trojka(foto Shaman) Tři mušketýři.......Kuba, Sirka s Vojta.
Tadeáš(foto Shaman) Mistr Tadeáš při hře.Opravdu mu to šlo.
Trumpeta(foto Shaman) Trumpetista Walter.
A my páni muzikanti(foto Shaman) Náš muzikantský koutek.
Hrajeme(foto táta) Nakonec jsme na to hraní zůstali jen já s Kájou.
Rodiče(foto Já) No a nakonec se na nás přišli podívat i rodiče na kafíčko a popovídání.

Do nového roku bych chtěl všem popřát hodně štěstí, zdraví a spoustu splněných přání.Doufám, že se nám bude dařit alespoň tak nebo ještě lépe než doteď.Heb

NahoruPapaver - 30.-31.1.2003

Podařilo se nám opět naléz pár volných okamžiků abychom je mohli strávit společně na Kelbě.Počasí se vydařilo a krásně chumelilo, proto se odehrála opět pořádná koulovačka a navíc jsme si i zasáňkovali.No byl to prostě prima večer:

Saně(foto Já) Jelikož napadl sníh, vytáh sem sáňě a můj obvyklý náklad naložil na ně.A jely hezky.
Kája a já(foto Věrka) Pak přišel Kája a já sem se s nim tak trochu rozkecal a tak čas vesele ubíhal.
Kytaristé(foto Věrka) Pak už se začlo ladit a vše se zchylovalo k tomu, že se bude i hrát.
Příprava(foto Věrka) Proto jsme s Kájou nemohli zůstat pozadu.
Opozdilci(foto Já) Nakonec přišli ještě opozdilci Kosik, Jana a Maruš a vše mohlo začít.
Hrajeme(foto Já) Pili jsme, zpívali....
Hrajeme(foto Já) ...jedli a vyprávěli.
Krásná fotka od Maruš(foto Maruš) A pak přišel čas na koulovačku, kterou jako vždy vyprovokovala Maruš.Mimochodem, tahle krásná zasněžená fotka je od ní.
Příprava na koulovačku(foto Já) Holky začaly shlukovat své síly.
Huhulák(foto Já) A tady toho huhuláka postavil Vašek se skautama při schůzce.
Jezdci na saních(foto Já) Kosik, Jana a Věrka při nebezpečné jízdě ze svahu.
Katapultace(foto Maruška) Zde sem vidět já jak ladně opouštím a katapultuju se ze saní za jízdy.Skončilo to naštěstí jen povrchními zraněními zadní časti těla.Psychická újma byla větší.
Promočený Kája(foto Věrka) Kája se vrátil úplně promáchaný a rychle se začal sušit u kamen.Nějak se mu to ale nepovedlo a tak šel ránon domů ještě trochu mokrý.
Hráčky na flétnu(foto Ondra) Jana a Věrka venku cvičili na flétny(nebo píšťaly?).
Grupenfoto(foto foťák) Nezapomnělo se dokonce ani na grupenfoto.
Zasněženo(foto Já) Ranní zasněžená Kelba.
Myčka:o)(foto Já) Poloautomatická myčka nádobí alias Kája:o)
Odchod(foto Já) Obloženi věcmi odcházíme k domovům.
Cestička k domovu(foto Já) Cesta na Branku byla jako z pohádky.
PES(foto Já) Tenhle pejsek se ke mně s Ondrou přidal a šel až domů.Po hloubkové kontrole jsme zjistili, že slyší na jméno PES.

Pořád ještě se dokážeme sejít a pořádně si to užít a to je to co mě těší nejvíc.Heb

NahoruSáňkování - 3.-4.2.2003

Při Papaveru nás Věrka pozvala k ní domu abysme si pořádně zasáňkovali a zakoulovali si.No a tak sme s Kájou vyrazili a až na malé transportní potíže se všechno skvěle vydařilo.Mrkněte na fotky:

Maruš(foto Kája) Vyrážíme na místní kopec.Vede nás zkušená horská vůdkyně Maruš:o)
Vrcholová fotka(foto foťák) Dorazili jsme na kopec a tohle je první vrcholová fotka.
Kreace ala Věrka(foto foťák) Tuhle kreaci už vymýšlela Věrka.
Bitka(foto Kája) Párkrát jsme sjeli z kopce a pak už se rozhořela bitka.
Kreace 2(foto foťák) A tohle je už po bitce.Jsme zničení, unavení a hlavně zmrzlí.
Kreace 3(foto foťák) Další kreace vymyšlené.....
Kreace 4(foto foťák) ...Věrkou a Maruš.
Super Girl(foto Kája) "Super Girl" Maruška:o)

Pěkne jsme si to užili a pořádně sme si zařádili.Doufám, že spokojenost byla na všech stranách.Heb

NahoruZimní výprava z Nového Hrádku do Pekla- 5.2.2002

Na jarní prázdniny sme si naplánovali jednu zimní výpravu.Ondřej naplánoval trasu, počasí se skvěle vydařilo a tak jsme mohli vyrazit.Jen tak pro zajímavost jelo nás šest-Kosik,Kája,Ondra,Sirka,H.T. a já.Fotky jsou zde:

Nový Hrádek(foto Já) Vystoupili jsme na Novém Hrádku a....
Ondra u mapy(foto Já) ...Ondřej hned začal určovat trasu, kterou se vydáme.
Ten pluh je ale těžkej(foto Já) Sirka si s sebou chtěl vzit tenhle pluh, ale nevešel se mu do batohu, tak ho tam musel nechat.
Unaveni při výstupu(foto Já) Šli jsme cestou necestou a pořádným sněhem.
Směr...(foto Já) Určujeme další cestu....
Občerstvení(foto Já) .....a také došlo k první občerstvovací zastávce.
A kam dál?(foto Já) Další změna trasy.
Myslivec(foto Já) Myslivec Sirka vyhlíží svoji oběť.
Srnky nebo skauti(foto Já) Skauti se musí přizpůsobit všemu a navíc když je hlad....:o)
Do pekla!(foto Já) Postupujeme pomalu, ale jistě.
Kozí hřbety(foto Já) Kozí hřbety...cesta vystřílená do skály panem Bartoňem.
Oběd(foto Já) Přestávka na vydatný oběd.
Sirka(foto Já) Sirka odpočívá u dalšího pamětního kamene.
Snežní muži(foto Já) H.T. a Sirka se neustále zahrabávali do sněhu.
Padlí únavou(foto Já) Po pádu do sněhu.
V lese(foto Já) Fotka při sestupu do pekelského údolí.
To je cest...(foto Já) A další úprava směru.
Bitka(foto Já) Mezi Sirkou a spojenectvím Káji,H.T. a Kosika se rozhořela bitka.
Zmrzlý Kája(foto Já) Kája úplně zřízen po bitvě.
Peklo(foto Já) Peklo.
Cesta podél Metuje(foto Já) Cesta podél povodí řeky Metuje.
Ostrovy(foto Já) Krátké občerstvení na Ostrovech.
Krásné počasí u Metuje(foto Já) Krásná fotka při cestě do Bražce.
Grupen foto-Bražec(foto Já) Grupen foto v Bražci před rozchodem domů.

Počásí vyšlo, byla skvělá nálada a navíc jsme se krásně prošli.Co víc si přát?Jen aby takovýchto výprav bylo víc.Heb

NahoruDen sesterství - 22.3.2003

Vašek mi asi v polovině února navrhl, že bysme mohli pro holky z druhýho náchodskýho oddílu udělat nějakou akci na jejich důležitý svátek, tedy na Den sesterství.No a tak jsem to nějak dohodnul a ty holky se nebály a opravdu přišly.A jelikož bylo krásný počasí tak sme si pořádně zařádili.No tak jukněte na fotky:

Cesta do Bražce(foto Já) Cesta do Bražce z Branky kolem 8 hodiny ranní.No není to krása?:o)
Vodopád(foto Já) Menší ledový vodopád v Bražci.
Kolenball(foto Já) Tuto hru, známou pod jménem kolenball, vymyslel Vašek a je u nás velice populární.
U stolu(foto Já) Holky přišly přesně na čas a daly si s náma čaj.
Před Kelbou(foto Já) Pak už sme se přemístili ven.....
Jízda(foto Já) .....a začali sáňkovat.Toto jsou holčičí saně řízené Štěpou.
Jízda 2(foto Hanka) Tady jedeme my s Kájou.....
Po přistání(foto Hanka) ....a takhle sme skončili dole.
Jízda 3(foto Hanka) Tohle je naše druhá cesta dolů....
Zraněný Kája(foto Hanka) ....která pro Káju neskončila dobře.
Skupinka(foto Hanka) Naše celkem početná skupinka.
Kelba(foto Hanka) Naše zasněžená základna-Kelba.
Kutálení(foto Hanka) Bláznivý holky se začaly kutálet z kopce.
Řidička Verča(foto Hanka) Kája přemluvil Verču, aby s nim sjela kopec.....jenže Kája vypadl hned nahoře a tak Verča jela sama.
Skupinka 2(foto Hanka) Krátký odpočinek před další sněhovou bitvou.
Buřtguláš(foto ?) Zatímco my jsme blbli, tak Vašek s pár klukama připravoval v Kelbě buřtguláš.
Grupenfoto1(foto Hanka) Grupenfoto..zleva:Řízek,Šťopka,Kuba,Štěpa,Já,Máša,Jája,Kája,Anežka,Marťa a vpředu Sirka.
Grupenfoto2(foto Já) To samé složení,akorát vzadu s Kájou ještě Verča s Hankou.
Grupenfoto3(foto Já) Ještě jednou to samé-vedle Anežky ještě Anežka.
Údolí(foto Hanka) Kelbovské údolí.
Oběd(foto Já) Oběd, tedy buřtguláš ala Vašek.
Vašek(foto ?) A tady je Vašek spokojený u své odpolední kávy.
Dvojka(foto ?) "Nadšený" Kája a "zničený" Vašek.

Akce se opravdu podařila s spokojenost byla na obou stranách.Všichni se shodli na tom, že se musíme víckrát sejít v tomto složení.Heb

NahoruPapaver - oslava narozenin - 21.-22.3.2003

Na tomto setkání nás čekalo překvapení-a to oslava narozenin Jany,Pavla,Ondry a mě.Maruška a ostatní to pro nás moc hezky připravili, tak se mrkněte jak to probíhalo:

Logik(foto ?) Když jsme přišli tak Kosik s Kájou hráli hru logik(nevim proč se tak jmenuje..s logikou to nic společnýho nemá) a vysvětlovali ji Verče.
Oslava(foto ?) Pak nás vyhnali nachvíli ven a když jsme se vrátili tak propukla perfektně připravená oslava.
Přípitek(foto ?) Následoval přípitke z kojeneckých lahví, které jsme dostali.
Rozbalování(foto ?) Pavel při rozbalování dárků-dostali jsme autíčka,lahvičku a každý, krásný vyšívaný brindáček se svým jménem.
Dort(foto ?) Maruška udělala krásný dort a navíc k němu vymyslela krásný povídání:"Housle:Když se podíváte na dort,tak každý jeho článek něco znamená:18 růží-jako 18 let života;4 struny-jako 4 lidi jejichž osmnáctiny slavíme;2 f-otvory-jako dva z oslavenců který na tento nástroj hrají;kolíčky-pevná část houslí,která drží struny tak,jako nás společně drží cíl zahrát si a být spolu;housle samy o sobě-jsou strunný nástroj a strunný nástroj z nás udělal skvělou partu;smyčec-jedna z nejdůležitějších věcí patřící k houslím,která nejen rozezvučí struny na houslích,ale i v našich srdcích
Šampáňo(foto ?) S Ondřejem jsme otevírali šampáňo..nějako nám to nešlo,ale nakonec se to podařilo.
Grupenfoto(foto foťák) Grupenfoto.
Přípitek(foto ?) Slavnostní přípitek.
Hrajeme(foto ?) No a začalo se hrát...a Verča se pustila do učení na flétnu..a docela ji to šlo.
Kuk jako buk(foto Kája) To je ale hezkej kluk ten Ondra co?:o)
Není co dodat(foto ?) Co dodat...
Sirka a Honza(foto Maruška) Sirka a Honza se na nás přišli mrknout.
Verča(foto ?) Verča mi nalejvá pívo....
Hrajeme(foto ?) Každý popad nějaký nástroj...
Hrajeme(foto Já) ....a začalo se pořádně....
Hrajeme(foto Já) ....hrát až do úmrti.
Hráč(foto ?) Ondřej umí hrát na kytaru, na pivo:o)....
Viola(foto ?) ...ale i na violu.
Šípková Růženka(foto ?) Šípková Růženka..nakonec všichni nějako vytuhli a Maruška nebyla vyjímkou.
Holki(foto Já) Běžící holky....
Sluníčko(foto Já) Krásné sluníčko u Kájovy chaty.
Jana dělí(foto Kája) Jana se pustila do dělení dortu.
Jídlo(foto ?) Zbylo kupa jídla a tak sme přemýšleli co s ním....naštěstí se zase stavil Sirka s Honzou a snědli všechno.
Harmonika(foto ?) U harmoniky se střídali stále hráči...teď hráčka Věrka...
Harmonika(foto ?) ...teď hraje Kája....
Harmonika(foto ?) ....a teď se snažím já.
Sousedovic kočka(foto Maruška) Maruška šla ven a fotila...takhle ji zapózovala sousedovic kočka...
Šneček(foto Maruška) ...a takhle zase krásný porcelánový šnek:o)

Oslava se moc povedla a chci moc poděkovat všem, kteří se na tom podíleli.Díky moc.Bylo to fakt supr.Heb

NahoruOslava Sv.Jiří - 23.4.2003

Jako snad už každý rok se celé středisko sešlo u 1.oddílu na zámku a oslavilo svátek všech skautů Sv.Jiří.

Před akcí(foto Já) Těhle pár fotek je ze začátku a vypadalo to....
Před akcí(foto Já) ...jako že nikdo nepřijde, ale nakonec...
Před akcí(foto Já) ...se všichni sešli a mohlo se začít.
Zapalování(foto Já) Slavnostní zapálení...
Zapalování(foto Já) ...ze všech světových stran.
Oheň vzplanul(foto Já) Zazpívalo se Červená se line záře a už jsme usedli k ohni.
Scénka(foto Já) Kluci od nás zahráli nějakou scénku na zasmání...
Kytaristi(foto Já) ...a tito sedící mohykáni zahráli a zapívali.
Kruh(foto Já) A nakonec jako vždy kruh symolizující jednotu a přátelství skautů a skautek.

NahoruPálení čarodějnic na Kelbě - 30.4.2003

Už klasická akce, bez které by se přelom dubna a května nemohl obejít.Tak se podívejte jak se nám dařilo:

Hranice(foto Kája) Kosik připravuje zapálení čarodějnice...
Hranice(foto Kája) ...vyrobené Honzou a Ivem.
Přicházející lidé(foto Kája) Mezitím se začali scházet sousedé a známí.
A všechno začalo(foto Kája) Hranice vzplála, hranice vzplála....
Hořící čarodějnice(foto Kája) ...a čarodějnice taky, ta bohužel...
A je po ní(foto Kája) ...moc dlouho nevydržela.
My ostatní(foto Kája) My jsme se zatím rozehrávali a kecali...
Harmonikář(foto Já) ...a tohle je hospodský harmonikář Kája.
Co se dělo u Kelby?(foto Já) "Děti" se houfovali u Kelby, co se pak s nima dělo dál?To teda nevím.
Prší(foto Kája) Několikrát začalo pršet a tak jsme s Kosikem rozdělávali náš přístřešek.
Západ slunce(foto Já) Takhle pak probíhal večer, ale většina lidí odeškla, protože pršelo...
Vašek a Štěpa(foto Kája) ...ale Vašek si večer užil a Štěpa taky :o)
Hrajeme(foto Kája) Stále hrajeme i přes nikdy nekončící déšť.
Květen na Kelbě(foto Já) A takhle to vypadalo v první květnový den před Kelbou.

NahoruSvojsíkův závod - 8.5.2003

Svojsíkův závod se letos konal na Bišíku(nebo Bižíku) a dopadl pro nás velice uspěšně neboť naši kluci vyhráli a potvrdili tak, že 2.oddíl chlapců z Náchoda je nejlepší :o)

Skautský řidič(foto Já) Auto Knappových bylo povýšeno na skautské auto a jelikož Ondřej už řídil tak se vyráželo od něj.
Základní tábor(foto Já) Hned po příjezdu jsme si vytvořili náš základový tábor....
Naše stanoviště - První pomoc(foto Já) ...a já s Shamanem a třemi figuranty(Lukáš,Kymbl a Mařenka)jsme vyrazili na naše stanoviště - První pomoc.
Mařenka(foto Já) Mařenku jsme nalíčili a on se jal představovat člověka s rozbitou hlavou a v bezvědomí.
Lasuju - i když to neumim(foto Shaman) Ja jsem si ještě zkusil něco s lasem a pak už to propuklo.
Radící se první hlídka(foto Já) První hlídka se radí.
Zraněný Mařenka(foto Já) Holky "opravující" Mařenku.
Zraněný Lukáš(foto Já) A tady se zase holky starají o Lukáše.
Holky u Mařeny(foto Já) A zase Mařenka v opatrování holek...ten má ale štěstí co?
Kymbl(foto Já) Konečně se dostralo i na Kymbla...vidíte ten spokojený úsměv(předstíral chudák zlomenou nohu)
A mazejte!(foto Já) Další hlídka odchází od nás a čeká ji těžká trať.
Ošetřovaný Kymbl(foto Já) Kymbl si té pozornosti užil více...
Tak co teda máme dělat?(foto Já) ...protože holky pořád chodili....
Naměl byste někdo Colu?(foto Já) ...a tak měl pořád nějakou skautku u sebe.
Co to tam je napsaný?(foto Já) Naši skauti šifrují...bohužel zrovna tato disciplína nebyla jejich silnou stránkou..ale příště to bude lepší.
Šifrovací stanoviště(foto Já) A tvrdé rozhodčí na stanovišti s šiframi.
Kdy už to skončí?(foto Já) A toto jsou hlavní rozhodčí celého závodu.
Dům to není, ale...(foto Já) Náš základní tábor se rozrostl o menší přístřešek.
Kytarista Shaman(foto Já) Bez kytary ani ránu řekl Shaman...
Kytarista Kája(foto Já) ...a Kája nemohl nic než souhlasit.
Asi puknu(foto Já) Ať foukali jak mohli, přehořet provázek se nikomu nepodařilo.
Berte dokud je..(foto Já) Co se to tam děje?Tam musí být něco zadarmo...honem tam.
Těch ale je(foto Já) Slavnostní vyhodnocení....
>Kde jsou všichni(foto Já) Rozhodčích bylo celkem málo, ale stačilo to.
Vítězem je...(foto Já) A kdo že teda vyhrál....
Výhrá chutná sladce(foto Já) No přeci tihle skvělí hoši(naši :o))kdo jiný by taky mohl...Hurá!Hurá!Hurá!
Vítězné skautky(foto Já) A první z holek byli skautky z našeho spřáteleného 2.oddílu..taky jim moc gratulujeme!
U Waltera(foto Já) Pak jsme se ještě stavili u Waltera na chalupě,aby jsme se mu pochlubili a měl tu krásný totem.
U Waltera(foto Já) A kluci se ještě osvežili po tom velkém výkonu v tom parném dnu u Waltera v potoku.

Není co dodat...jen aby se nám takhle dařilo i příště.Heb

NahoruŠípův závod - 17.5.2003

Druhý ročník Šípova cyklistického závodu - nazvaném po zakladateli našeho druhého oddílu - se konal - jak jinak - na Kelbě.I když přijelo víc hlídek než minule, stejně to bylo málo.Ale i přesto si myslím, že atmosféra byla skvělá a počasí taky přálo takže si to všichni užili a já doufám, že příští rok přijede už mnohem více lidí, aby se tento závod stal opravdovým závodem.I přesto mo děkuju za účast všech těch, kteří přijeli i těch, kteří pomohli s organizací a vytvořili skvělou náladu v tom krásném květnovém dni.Moc dík.

Po příjezdu(foto Kosik) Takhle to vypadalo po příjezdu prvních hlídek.
Skautská technologie(foto Kosik) Shaman u počítače připravuje a tiskne materiály.
Nástup(foto Kosik) Nástup hlídek....
Vlajka(foto Kosik) ...s vyvěšením vlajky.
Před startem(foto Kosik) Předstartovní přípravy.
>Kájova harmonika(foto Kosik) Takhle jsem si vyplňoval volný čas.
Organizátor Shaman(foto Kosik) Shaman dává poslední pokyny před startem.
Překážková dráha(foto Já) Pohled na stanoviště s překážkovou dráhou - co to tam dělá?
Holky jedou(foto Já) Holky kousek za Přibyslaví šlapou o sto šest.
Výhled(foto Já) Krásný pohled na Rozkoš z Přibyslavi.
Střílení(foto Já) Stanoviště střílení, naštěstí nikdo nebyl zastřelen.
Vašek(foto Já) Vůdce Vašek :o)
Stan před(foto Já) Stavění stanu nejdřív vypadalo jako boj s větrnými mlýny....
Stan poté(foto Já) ...ale nakonec vše dobře dopadlo.
Peklo(foto Já) Závod nebyl Peklo, nic takového, jen vedl přes Peklo.
Balů(foto Já) Další stanoviště - Balů v podobě házení míčku do rámu kola.
Puzzle(foto Já) A stanoviště předposlední - řešení puzzle....
Takhle to asi nepůjde(foto Já) ...dalo některým hodně úsilí.
Potřebujete ještě pomoc?(foto Já) Nakonec řešili hlavolam úplně všichni přítomní.
Pokračujeme(foto Já) Konečné hlášení a hurá dál...
Kelba(foto Já) Kelba v jarním hávu.
Opékáme(foto Já) Notné občerstvení v podobě špěkáčků každému bodlo.
A konečně v cíli(foto Shaman) První hlídka dorazila...
Kde je jídlo!?(foto Shaman) ...a v závěsu za ní další.
Vyhlášení výsledků(foto Kosik) Slavnostní vyhlášení - nebylo poražených.
Předáváme ceny(foto Kosik) Nejdříve se udělovaly ceny vlčatům...
Chceš lízátko nebo ne?(foto Kosik) ...první místo získalo putovní pohár...
A přijeďtě příště(foto Kosik) ...Šípova závodu...
Já si ještě vezmu(foto Kosik) ...a všichni také sladkou odměnu.
Těch, ale je(foto Kosik) Došlo také na poděkování organizátorům a všem, kteří pomohli.
Druhé místo(foto Kosik) Druhé a první místo obsadili skautky....
První místo(foto Kosik) ....z našeho zpřáteleného druhého oddílu skautek.
Grupenfoto(foto foťák) A závěrečné grupenfoto - omlouvám se useklé skautce uplně vpravo, ale foťák je hold mrcha...
Grupenfoto(foto foťák) ..a radši ještě jednou(a zase nic moc) :o( , ale bylo nás tam docela dost :o)

NahoruSvojsíkův závod - 24.5.2003

Okresní kolo Svojsíkova závodu konaného v Bučnici u Teplic se neslo v bojovném duchu.Jak ze strany soutěžících tak ze strany pořadatelů.I přes všechny problémy a nepříjemnosti sme se seznámili se spostou nových lidí, poklábosili, někteří se naučili lasovat a naše uspěšná hlídka skončila ve velké konkurenci PRVNÍ(někdo se spletl a naše původně třetí místo se proměnilo na první)za co jim náleží velká chvála a uznání a postupují dále.No a jako už tradičně jsem pro vás připravil nějaký ty fotky na pokoukání, tentokrát jich bylo tolik, že sem měl opravdu potíž vybrat ty nejzajímavější:

Po příjezdu(foto Já) Ráno sme stávali asi v šest a vydali se do Bučnice..no a takhle to vypadalo po vylodění ze všech skautských aut.
Cyklista(foto Já) Vyvěste prápory a dejte hrát famfáru..Walter jede na kole!:o)
Učení(foto Já) Poslední přípravy před startem, neboli učení skautské historie v Hapině.
Základna(foto Já) My vždycky musíme mít nějakou základnu...a takhle by nějak měla vždycky vypadat.
Porada(foto Shaman) A tohle je už porada všech rádců a rádkyň hlídek před startem.
Překvapení(foto Shaman) A rozhodčí vyráží na trať - to sem já a Paskal nesoucí provazy na naše stanoviště - překvapení.
Náš flek(foto Shaman) A tady nás zanechali v lese, abychom čelili všem závodníkům.
A tudy to je!(foto Shaman/Kosik) Vašek ještě upřesňuje práci s buzolou.
Nástup(foto Shaman/Kosik) Tak už se vyrovnjete ať můžeme začít!(Nástup před startem)
My sme bratři(foto Shaman/Kosik) Vašek a Méďa Béďa.
Kroje(foto Shaman/Kosik) Tvrdá kontrola krojů nenechala nikoho na pochybách, že to bude jenom legrace.Naši měli ale všechno v pořádku.
Azimut(foto Shaman/Kosik) Tak kudy to máme jít?(Vydry na nejtěžším stanovišti závodu - azimut)
Oheň(foto Shaman/Kosik) Aspoň se trochu ohřejeme!Přehořet provázek se skoro všem podařilo.
Holki(foto Shaman/Kosik) To je dvojka..těm to sluší..jako by to byly sestry!
Holki 2(foto Shaman/Kosik) A další "holki" se hlásí k plnění úkolu.
Návštěva nebo kontrola?(foto Shaman/Kosik) Tady je lidí..kontola závodu vůdci a návštěvou z Polska.
Kudy dál?(foto Shaman/Kosik) Naši kluci při určování azimutu byli jedni z nejlepších, protože bodování bylo opravdu tvrdé.
Jáchym v čele(foto Shaman/Kosik) A bežíme, bežíme...
Tomu už není pomoci!(foto Shaman/Kosik) Mates a Sirka při obvazování zraněného.
Ivo(foto Shaman/Kosik) Ivo vyplňuje tabulku u historie(nebo ne?).
Kája(foto Shaman/Kosik) Naše hlídka u Káji na stanovišti.
Holki 3(foto Shaman/Kosik) Kluci pořád doháněli holky před nima...kdo ví co je k tomu vedlo...:o)
Mates před(foto Shaman) Mates se do sekání pustil s obrovskou vervou....
Mates po(foto Shaman) ....a takhle to dopadlo(povšimněte si kapičky krve na prostředníku),ale naštěstí to nebylo nijak vážné.
Jé ohínek...(foto Shaman/Kosik) Jé ohníček...Honza po uspěšném rozdělání ohně.
U mě(foto Shaman/Kosik) A konečně dorazili na naše stanoviště..já jim opravdu nenadržoval...
Makej, makej!(Shaman/Kosik) Za úkol měli prvazem obejmout 16 stromů,počítali se i ty co byly uvnitř kruhu.
Tak už běžte!(foto Shaman/Kosik) Po úspěšném zdolaní dali Paskalovi nástup a už běželi dál.
Napadej!(foto Shaman/Kosik) Další disciplína dala všem pořádně zabrat...Jáchym málem spadl z lanové lávky,ale nakonec to ustál:o)
Hop(foto Shaman/Kosik) Jáchym překonávající další překážku.
Ale nespadl(foto Shaman/Kosik) Nepadej!...Honza překonává lávku.
Provazochodkyně(foto Shaman/Kosik) Jako provazochodec..holky na to šly trochu jinak.
Šifry(foto Shaman/Kosik) Ale né zase šifry...
Lasování(foto Shaman/Kosik) Tak takhle to roztočíš, chvilku se soustředíš.....
Lasování(foto Shaman/Kosik) ....a pak jenom hop a je to!(Tak takhle mi vysvětlovala tenhle trik s lasem vodačka z Nováče)
Lasuju(foto Shaman/Kosik) Tak a těď to zkus ty...takhle to chytni nahoď!(Došlo i na mě)....
Lasuju(foto Shaman/Kosik) ....a nakonec se mi to i podařilo.
Lasuje Kája(foto Shaman/Kosik) Došlo i na Káju...všichni pryč:o)..ne to byla legrace, naopak Kájovi to docela šlo.
Cák,cák(foto Shaman/Kosik) Holki se zase museli zmáchat..jako malý děti, ale aspoň se bylo na co dívat :o)
Dusno(foto Shaman/Kosik) Trochu dusno u chatky rozhodčích...diskutovalo se o opravdu krutém bodování na Azimutu, za které ovšem nemůže rozhodčí, ale špatná pravidla Svojsíkova závdu.
Výsledky(foto Shaman/Kosik) Závěrečný nástup s vyhlašováním výsledků.
Ceny(foto Shaman/Kosik) Předávání cen....
Ceny(foto Shaman/Kosik) ...proběhlo bez problémů.
Celý závod(foto Shaman/Kosik) Všichni nastoupeni.
Grupenfoto(foto foťák) A nakonec grupen foto celé naší skvadry...kluci bylo opravdu dobří....
Grupenfoto(foto foťák) ...a že nás je docela hodně co?

Na závěr chci dát hold všem závodníkům, protože strávit tři hodiny na trati, která byla opravdu v složitém terénu jen tak někdo nezvládne, takže smekám před všemi a naviděnoou na příštím Svojsíku.Heb

NahoruSvojsíkův závod - 7.6.2003

Nejdříve jsme do Hradec Králové vůbec neměli jet, protože jsme se umístili v Bučnici jako třetí, ale na začátku týdne přišla omluva s tím, že jsme nakonec byli první a tak jsme vyjeli do Hradce nepřipraveni a navíc s nekompletní závodní hlídkou.Nechcem se vymlouvat, ale hlavně proto jsme skončili až poslední.Ale i tak to byl obrovský úspěch, že se naši kluci dostali až tak daleko.Fotky již tradičně zde:

Po příjezdu(foto Já) Po příjezdu jsme zabrali mýtinku vedle klubovny a rozbili už klasickou základnu.
Méďa Béďa(foto Kosik) Méďa Béďa se k nám tentokráte zase připojil.
Hráči(foto Kosik) Kája vzal kytaru a harmoniku a takhle jsme zapózovali Kosikovi a poté co naši vyrazili sme vydali na trať.
Před základnou(foto Kosik) Náš tým před naší základnou se doučuje věci, které nikdo neuměl...jestli to mělo efekt to nevím.
Nástup(foto Kosik) Slavnostní nástup před startem...
Dechovka(foto Kosik) ...ke kterému nám zahrála dechovka(tedy při vztyčení vlajky).
Start(foto Kosik) A naši kluci před startem..nervozita stoupá.
Co s tím?(foto Kosik) Holky na azimutu..tentokrát jsme na tomhle stanovišti úplně pohořeli.
Zahrajte(foto Kosik) Stanoviště Historie ČR - i nás načapali na otázkách a navíc chtěli zahrát písničku...
>První pomoc(foto Kosik) Další v pořadí - První pomoc...
Hod na cíl(foto Kosik) ...a po ní Hod na cíl...
Topografické značky(foto Kosik) ...Topografické značky...
Jízdní řády(foto Kosik) ...a čtení z Jízních řádů skrývaly další a další překážky pro závodníky.
Hrajeme(foto Kosik) Po chvilce jsme byli tak utahaný z vedra a pochodu, že sme se rozhodli zastavit a odpočinout si.
Hrajeme v pochodu(foto Kosik) Pak sme se zase zvedli a pokračovali v chůzi rovinou kolem Hradce a přitom jsme hráli do kroku:o)
Naši kluci po splnění úkolu(foto Kosik) Tak nástup a mazejte pryč...
A jak dolů z žebříku?(foto Kosik) Stanoviště Překážková dráha dala některým dost námahy a potu.
Od šifer radši dál(foto Kosik) A zase šifry..radši půjdeme dál:o)
Dřevinky a kětinky(foto Kosik) U dřevin a květin jsme se nachvíli zastavili a porovnali svoje znalosti..jak to dopadlo říkat nebudu.
Výprava za vodou(foto Kosik) Po závodě jsme se vypravili hledat vodu....
Voda nalezena(foto Kosik) ...a nakonec ji našli.
Kachny(foto Já) Na rybníku plavali krásný kachničky:o)
Vůdcové(foto Já) Vůdcové sledují z povzdálí dění ve vodě.
Buřty(foto Já) Ještě jsme si stihli opéct buřtíky, i když abych pravdu řek v tom vedru u ohně to nebylo nic moc.
Buzola(foto Já) S holkama z Nováče jsme řešili problém odchylky na azimutu.Je to opravdu težký stanoviště a záleží hodně na štěstí.
Holky(foto Kosik) A jak to dopadlo?Výsledková listina holek...
Kluci(Kosik) ...a výsledky kluků.
Slavnostní nástup(foto Kosik) V parném horku se nastoupilo před klubovnu a vyhlašovali se výsledky.
Nástup podruhé(foto Kosik) A ještě z jiného úhlu...
Tak pojď ven(foto Kosik) ..vlajka pak ještě k tomu všemu nešla sundat a tak ji museli vyrvat i se stožárem:o)
Grupenfoto(foto Kosik) Konečné grupenfoto.
Klubovna(foto Kosik) Takhle vypadá celkový pohled na klubovnu v Hradci...je pěkná co?
Vašek ve vodě(foto Já) A protože byl hic jak vedro tak sme se stavili ještě na Rozkoši a vykoupali se(Vašek šel do vody taky).
Bahňáci(foto Já) Kluci se ještě takhle stačili zabahnit.

I přes náš neúspěch si myslím, že to byla celkem sranda a hlavně velká zkušenost pro příště.Heb

Nahoru